Kommunfullmäktige

Visar en lista över de personer som har ett uppdrag i nämnden. Klicka på en person för att se mer information.

Förnamn Efternamn Uppdrag Parti
Abubakar Shakeel Ledamot Centerpartiet
Agneta Ängsås Ledamot Centerpartiet
Anders Lindh Ersättare Moderaterna
Anna Strindberg Lennhed 2:e vice ordförande Socialdemokraterna
Anna Jörgensen Ersättare Falupartiet
Anna Fält Ledamot Socialdemokraterna
Annelie Nilsson Ersättare Socialdemokraterna
Anton Ek Ledamot Vänsterpartiet
Barbro Ödlund Ledamot Socialdemokraterna
Benny Jernberg Ersättare Kristdemokraterna
Bertil Eek Ersättare Moderaterna
Birgit Westhed Ersättare Centerpartiet
Björn Ljungqvist Ledamot Moderaterna
Camilla Sparring Ledamot Centerpartiet
Carl Ström Ledamot Moderaterna
Catharina Enhörning Ledamot Moderaterna
Charlotte Oster Ersättare Socialdemokraterna
Christer Carlsson Ledamot Moderaterna
Christer Falk Ledamot Socialdemokraterna
Christina Haggren Ersättare Moderaterna
Christina Knutsson Ledamot Socialdemokraterna
Daniel Drugge Ersättare Centerpartiet
Dietmar Gleich Ersättare Liberalerna
Diyar Cicek Ledamot Socialdemokraterna
Elisabeth Rooth Eriksson Ledamot Centerpartiet
Emma Rydén Ersättare Vänsterpartiet
Fredrik Adolphson Ledamot Centerpartiet
Fredrik Persson Ersättare Socialdemokraterna
Gunilla Franklin Ledamot Moderaterna
Göran Selvén Ersättare Moderaterna
Göte Persson Ledamot Centerpartiet
Helena Fridlund Ersättare Socialdemokraterna
Helena Lindström Ersättare Moderaterna
Håkan Hammar Ledamot Moderaterna
Ilona Nyland Ledamot Kristdemokraterna
Jan Fors Ledamot Moderaterna
Jenny Drugge Ledamot Centerpartiet
Jessica Wide Ledamot Socialdemokraterna
Jim Aronsson Ledamot Sverigedemokraterna
Joakim Storck Ledamot Centerpartiet
Jonas Sallén Lennerthson Ledamot Socialdemokraterna
Kajsa Henriksson Ersättare Socialdemokraterna
Karolina Brosché Ledamot Miljöpartiet
Katarina Gustavsson Ledamot Kristdemokraterna
Kenneth Wåhlberg Ledamot Socialdemokraterna
Kent Blomqvist Ersättare Socialdemokraterna
Kent Svens Ledamot Moderaterna
Kenth Carlson Ersättare Miljöpartiet
Kjell Nylèn Ledamot Sverigedemokraterna
Kjell Nordqvist Ledamot Vänsterpartiet
Knut C.A Scherman Ledamot Sverigedemokraterna
Lars Nord Ledamot Socialdemokraterna
Lars Jerdén Ledamot Socialdemokraterna
Lars Göran Johansson Ledamot Socialdemokraterna
Lena Johnsson Ledamot Socialdemokraterna
Linus Lindgren Ersättare Miljöpartiet
Liza Lundberg Ledamot Socialdemokraterna
Maj Ardesjö Ledamot Miljöpartiet
Marcus Lövblom Ersättare Sverigedemokraterna
Maria Gehlin 1:e vice ordförande Falupartiet
Mats Dahlström Ledamot Centerpartiet
Mats Nordberg Ledamot Sverigedemokraterna
Mats Dahlberg Ledamot Moderaterna
Mats Wiklund Ledamot Miljöpartiet
Mattias Ohlson Ersättare Liberalerna
Mia-Maja Gustavsson Ersättare Kristdemokraterna
Michael Alvmarken Ersättare Vänsterpartiet
Micke Pettersson Ledamot Sverigedemokraterna
Mikael Rosén Ordförande Moderaterna
Monica Jonsson Ersättare Socialdemokraterna
Monica Enarsson Ledamot Socialdemokraterna
Monica Lindh Ledamot Vänsterpartiet
Niclas Fors Ersättare Vänsterpartiet
Patrik Liljeglöd Ledamot Vänsterpartiet
Paula Aspfors Ledamot Socialdemokraterna
Per Pettersson Ersättare Centerpartiet
Per-Erik Rapp Ersättare Socialdemokraterna
Ragnar Kroona Ersättare Socialdemokraterna
Sonja Shirwani Ledamot Kristdemokraterna
Susanne Norberg Ledamot Socialdemokraterna
Susanne Höglund Ersättare Centerpartiet
Susanne Martinsson Ledamot Centerpartiet
Svante Parsjö Tegnér Ledamot Liberalerna
Sven-Olov Ytterholm Ersättare Falupartiet
Thomas Nilsson Ledamot Vänsterpartiet
Thommy Johansson Ersättare Vänsterpartiet
Tina Sjöström Ersättare Moderaterna
Tony Källgren Ledamot Sverigedemokraterna
Vanja Ottevall Ledamot Moderaterna
Veronica Zetterberg Ledamot Moderaterna
Zanna Wigg Ersättare Sverigedemokraterna
Zohreh Anhari Ledamot Vänsterpartiet
Åsa Brolin Ledamot Vänsterpartiet
Åsa Nilser Ledamot Liberalerna
Åsa Annerstedt Ersättare Centerpartiet