Förtroendemannaregister - Eslövs kommun

Kommunfullmäktige

Visar en lista över de personer som har ett uppdrag i nämnden. Klicka på en person för att se mer information.

Förnamn Efternamn Uppdrag Parti
Agneta Nilsson Ledamot Socialdemokraterna
Alexandra Nikoleris Ledamot Vänsterpartiet
Anders Molin Ersättare Centerpartiet
Andreas Robinsson Ersättare Vänsterpartiet
Anna Osvaldsson Ledamot Kristdemokraterna
Anna Lorentzson Ledamot Liberalerna
Anna Biegus-Nilsson Ersättare Socialdemokraterna
Aria Rezai Ersättare Moderaterna
Bengt Andersson Ledamot Moderaterna
Benjamin Ülger Ersättare Kristdemokraterna
Bo Broman 2:e vice ordförande Sverigedemokraterna
Carl Andersen Ersättare Sverigedemokraterna
Catharina Malmborg Ledamot Moderaterna
Christine Melinder Ledamot Moderaterna
Claus-Göran Wodlin Ledamot Moderaterna
Cvetanka Bojcevska Ledamot Sverigedemokraterna
David Westlund Ledamot Socialdemokraterna
Dennis Larsen Ledamot Sverigedemokraterna
Eva Bengtsson, Löberöd Ledamot Socialdemokraterna
Eva Bengtsson Ersättare Socialdemokraterna
Fredrik Ottesen Ledamot Sverigedemokraterna
Göran Kristensson Ersättare Sverigedemokraterna
Göran Lindvall Ledamot Sverigedemokraterna
Göran T Andersson Ersättare Miljöpartiet
Henrik Månsson Ordförande Socialdemokraterna
Håkan Engblom Ersättare Sverigedemokraterna
Håkan Bjelkengren Ersättare Moderaterna
Janet Andersson Ledamot Socialdemokraterna
Jan-Åke Larsson Ledamot Socialdemokraterna
Jasmina Muric Ledamot Centerpartiet
Jeanette Flankeus Ersättare Sverigedemokraterna
Jenny Nilbecker Ledamot Socialdemokraterna
Jimmie Ramquist Ledamot Sverigedemokraterna
Joaqim Johansson Ersättare Sverigedemokraterna
Johan Andersson Ledamot Socialdemokraterna
Johannes Jansson Ledamot Miljöpartiet
Jörgen Ansheden Ersättare Sverigedemokraterna
Jörgen Andersson Ersättare Moderaterna
Katja Laine Ersättare Vänsterpartiet
Kent Björk Ledamot Sverigedemokraterna
Kerstin Malm Ersättare Socialdemokraterna
Kerstin Ekoxe Ledamot Socialdemokraterna
Kerstin Brink Ersättare Sverigedemokraterna
Kire Gelevski Ledamot Socialdemokraterna
Krister Carlberg Ledamot Centerpartiet
Kristian Zahtila Ledamot Sverigedemokraterna
Laila Fast Petrovic Ledamot Vänsterpartiet
Lars Månsson Ledamot Socialdemokraterna
Lars-Göran Blixt Ersättare Socialdemokraterna
Lena Hugosdotter Sundberg Ledamot Moderaterna
Lena Emilsson Ledamot Socialdemokraterna
Lennart Nielsen Ersättare Miljöpartiet
Linda Englund Ersättare Socialdemokraterna
Linus Walemo Ledamot Sverigedemokraterna
Margaret Fritz Ledamot Socialdemokraterna
Margaretha Holmquist Ersättare Liberalerna
Maria Bjerstam Ersättare Centerpartiet
Marianne Svensson Ersättare Socialdemokraterna
Marlen Ottesen Ledamot Sverigedemokraterna
Mats Löfström Ledamot Socialdemokraterna
Mats Andersen Ersättare Sverigedemokraterna
Max Love Da Rocha Ledamot Vänsterpartiet
Mikael Wehtje 1:e vice ordförande Moderaterna
Mohammad Gulchin Ersättare Socialdemokraterna
Naser Gohari Ledamot Socialdemokraterna
Nicklas Nilsson Ersättare Liberalerna
Nicklas Karlsson Ersättare Kristdemokraterna
Peter Sjögren Ledamot Moderaterna
Rikard Malmborg Ersättare Moderaterna
Ronny Färnlöf Ledamot Sverigedemokraterna
Ronny Thall Ledamot Sverigedemokraterna
Samuel Estenlund Ledamot Kristdemokraterna
Sofia Hagerin Ledamot Centerpartiet
Sven-Olov Wallin Ledamot Liberalerna
Ted Bondesson Ledamot Sverigedemokraterna
Thomas Bondesson Ledamot Sverigedemokraterna
Tommy Bengtsson Ersättare Socialdemokraterna
Tony Ekblad Ledamot Moderaterna
Tony Hansson Ledamot Socialdemokraterna
Veronica Malmborg Ledamot Moderaterna
Yngve Mark Ledamot Sverigedemokraterna
Yvonne Flodin Ersättare Moderaterna